Gradering HT 2020

Idag genomförde många duktiga karateutövare sina graderingar i varierande bältesgrad. Mycket bra kämpat allihopa.

(Nybörjargruppen hann tyvärr lämna salen innan kameran kom fram)

För er som ska byta bälte kan man beställa detta på utrustning@haningebudoklubb.se , skriv namn, längd på bältet (brukar vara mellan 240 cm och 260 cm) och vilken färg på bältet ni vill ha. Det kostar 60 kronor och betalas in till klubbens postgiro konto 79837-1, Ange namn och bälte där också som referens. Beställning och betalning måste vara klubben tillhanda senast fredag 27 november.
Efter detta så kan man själv handla in sitt bälte på Budo Nord i Västberga.

Med detta avslutar vi denna hösttermin på grund av rådande läge och ber er att hålla uppsikt på denna hemsida och vår Facebooksida för uppdateringar inför starten vårtermin 2021. Under tiden rekommenderar vi er att titta på bland annat karate@home – kanalen som samlar många bra träningspass man kan göra hemma och som inte behöver så mycket plats.